Карнавал Маланок.

13.01.18 — 15.01.18

Суми – Камянець — Подільський – Хотин – Вашківці – Чернівці – Суми

Виїзд з міста Суми о 18.00, з Києва — о 23.30


1 день

Хмельницька область, Камьянець-Подільський.

 • Прибуття до Кам’янець-Подільського.
 • Сніданок.
 • Екскурсії містом Кам’янцем-Подільським.

Перед Вами відкриє свої таємниці місто, яке по праву посіло третє місце в Україні після Києва і Львова по кількості архітектурних пам’яток. Ви відвідаєте, міську Ратушу, відомий фресками Джованні Сампіні кафедральний костьол св. апостолів Петра і Павла, де на турецькому мінареті возвеличується золота скульптура Богородиці та знаходиться мусульманській проповідницький амвон. Тут ви побачите знаменитий надмогильний пам’ятник Лаурі Пшездецькій, виконаний з білого мармуру скульптором Петербурзької академії мистецтв Віктором Бродським, та якщо пощастить, зможете насолодитись звуками діючого органу. Вас не залишать байдужими вимощені бруківкою вулички Старого міста, неймовірної краси пейзажі, унікальний каньйон та загальна атмосфера затишного середньовічного міста.

 • Екскурсія по Кам’янець-Подільській фортеці.

Кам’янець-Подільський замок розташований за межами міста, він знаходиться біля єдиного в’їзду в місто. Про красу приміщень замку дають уявлення кахлі з рослинними орнаментами або сюжетними рельєфами. Для любителів витончених тортур рекомендуємо відвідати місцевий підвал з камерою тортур. Побачите зразки зброї, одяг і дізнаєтесь про історію фортеці. Після цієї експозиції підніметесь на найвищу башту фортеці.

 • Переїзд до фортеці у Хотин.

Екскурсія в одну з наймальовничіших та фотогенічних фортець, улюбленицю багатьох радянських та сучасних режисерів Хотинську фортецю. 40-метрові стіни Хотинської фортеці зберегли для нас безліч історій великих битв, перемог і поразок. Розташований на важливих транспортних магістралях, Хотин завжди привертав увагу завойовників. З метою захисту від них була споруджена фортеця, яка пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів Османської імперії, повстанців Мухи, народних месників Дитинки, вояків Дмитра Вишневецького, Петра Дорошенка.

 • Переїзд у Чернівці.
 • Поселення в готель. Ночівля.

2 день

Чернівецька область, Вашківці

 • Сніданок.
 • Переїзд у Вашківці.

Аннина гора. Екскурсія по території монастиря. За легендою, колись на весіллі гуляло все село. Аж раптом — татари. Всі дівчата кинулись тікати, та одна красуня, Анна, не встигла — і бусурман схопив її за косу на самому вершечку гори. Крикнула тоді дівчина в молитві з проханням до богоматері — а прохала про те, щоб розступилася під нею рідна земля, сховала її від татара. Так і вийшло. А коса дівоча, яку зайда встиг в жменю схопити, розсипалася пагорбом шовковою травою. А зараз на цьому місці сучасний храмовий комплекс з пасікою та іншими господарськими спорудами.

Вашківецька Маланка (Карнавал)

Традиційно на Старий Новий рік на Буковині відбувається етнографічний фестиваль «Маланка у Вашківцях». Вже більше 100 років тут цікаво і оригінально відзначають свято Маланки.

Жителі маленького буковинського містечка Вашківці готуються до свята найретельнішим чином — власноруч шиють костюми, розмальовують маски, а потім чоловіки (у перевдяганні беруть участь тільки вони) об’єднуються в групи, щоб від душі повеселитися на справжньому українському карнавалі.

Вашківецька Маланка — оригінальне театралізоване дійство в Україні і називається Переберією (перевдяганням). Головні учасники дійства — переодягнені красуня Маланка, її хлопець Василь (свято проходить на Василя), Коза, дід, баба, ведмеді, цигани, чорт, лікарі. В останні роки до основних персонажів переберії додалися «герої» української політики.

Увечері напередодні Старого Нового Року практично кожен вашковчанин перевдягається у фантастичний костюм і в такому вбранні переберія починає ходити від хати до хати, вітаючи господарів і відганяючи всіляких злих духів і відьом. Після півночі групи ряджених збираються на перехрестях вулиць на «Маланкарської тусняк» — це своєрідний огляд сил перед завтрашнім карнавалом.

На наступний день, на Василя, уся галаслива Переберія із дзвіночками, батогами, Шумелка, петардами, на тракторах, коровах, «мерседесах» сходиться із трьох вашковецьких районів (кутів) на Хрестовій дорозі. Тут «ведмеді» міряються силами, «діди» братаються з «циганами», «баби» лякають дітей, а «козаки» намагаються надати всьому цьому якийсь порядок.

І вже до вечора маланкарі йдуть до річки Глибочок, щоб у холодній воді за звичаєм втопити злий дух.

 • Святкова вечеря з нагоди святкування СТАРОГО НОВОГО РОКУ(за окрему платню)
 • Переїзд в Чернівці.                                      
 • Ночівля.

3 день

Чернівецька область, Чернівці

 • Сніданок.
 • Оглядова екскурсія Чернівцями.

Чернівці — порівнюють з найкрасивішими європейськими містами. Центральна площа, колишня Рінгплац (площа Ринок ). Театральна площа — алея зірок з іменами наших знаменитих земляків. Чернівецький музично — драматичний театр ім. О. Кобилянської який є копією театру в баварському місті Фюрт. Але безперечним лідером архітектурної вишуканості є гордість всіх чернівчан — колишня Резиденція митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації (нині центральні корпуси Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича).

 • Фестиваль Маланок в Чернівцях.

«Маланка-фест» це унікальне дійство, на якому представлена  українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська маланка, традиції яких збережені на Буковині. У Фестивалі приймають також участь колективи з маланкою осучасненою, так званою периберією. Особлива вагомість участі у Фестивалі маланкуючих колективів області, які демонструють аутентичну маланку, вік якої більше ста років. Під час святкової, карнавальної ходи учасників Фестивалю вулицями міста Чернівці, глядачі можуть побачити і відчути колоритність, різнобарвність, унікальність колективів. А ексклюзивності, оригінальності та фантазії учасникам Фестивалю не позичати.

 • Виселення з готелю.
 • Виїзд із Чернівців орієнтовно о 18.00

Ціна туру — 2150 грн.+вхідні квитки

У вартість включено:

 • проїзд
 • проживання
 • харчування за програмою
 • екскурсійне обслуговування
 • страховка

У вартість не включено:

 • вхідні квитки
 • святкова вечеря
 • особисті витрати

Связаться с менеджером