Суми — Кролевець — Путивль — Нова Слобода — Суми

Одноденна автобусна екскурсія.

6:30 – Виїзд з м. Суми


  • Прибуття в м. Кролевець. Знайомство з пам’ятками Кролевця.

    Яблуня-колонія.
    Яблуня-колонія – особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду України – ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, яблуня-кущ, що потрапила в число “Семи природних чудес України”.
    Унікальна яблуня-кущ віком понад 220 р. являє собою колонію з 15-ти пов’язаних між собою родинних дерев площею 1 тис. кв. м. Колонія розвинулася з існуючого колись єдиного материнського стовбура. Її  головна особливість — в унікальному способі розмноження. Гілки яблуні з віком хиляться до землі і вкорінюються, в результаті чого проростають нові дерева (таким способом розмножуються агрус і смородина). Яблуня знаходиться на території колишньої садиби князів Мещерських. Під нею встановлена знайдена неподалік, могильна плита з написом: “Князь Петр Сергеев, сын Мещерский. Родился 1780 августа 24, умер 1848 февраля 18 от роду 68 лет”. За легендою, дерево «тужить» за померлим господарем. Інша легенда розповідає про те, що яблуню князь посадив на могилі своєї рано померлої дружини.

Садиба Рудзинських.

Пам’ятник архітектури, XIX ст. Садибний будинок кролевецьких дворян Рудзинських побудований в 1820-х рр. на південно-східній околиці міста, біля старої дороги на Глухів. Виконаний в архітектурних формах пізнього провінційного класицизму, з деяким впливом романтизму. Стіни складені з дубового бруса, елементи декору виконані в штукатурній ліпнині. В інтер’єрах частково зберігся первісний декор, зокрема, ліпна розетка на стелі. Припускається, що в 1845 році тут побував Т.Шевченко (зберігся датований цим роком портрет І.Рудзинського, виконаний Шевченком).

  • Прибуття в м. Путивль. Оглядова екскурсія по місту. 

Спасо-Преображенський Собор.

Спочатку це був дівочий Святодухів монастир, який уперше згадується в документах 1595 року. Після другого стрілецького бунту Петро I заслав царівну Софію в Путивль, заточивши її в дівочий Святодухів монастир. В ньому знаходиться єдиний на Лівобережній Україні п’ятиярусний фарфоровий іконостас і срібна люстра 16 століття подарована Петром I.

Пам’ятник Єфросинії Ярославні. Згідно «Слову о полку Ігоревім», на стінах Путивля плакала княжна Ярославна, чекаючи на свого чоловіка з половецького полону. Пам’ятник зведено разом з парком та оглядовим майданчиком, на тому місці, де було давньоруське городище — Дитинець, над Сеймом, воно розташоване в самому центрі сучасного Путивля.
Пам’ятник Сидору Ковпаку. Був зведений в 1971р.  до 30-річчя партизанського руху на Сумщині.

Зустріч з Мовчанським Печерським Різдва Пресвятої Богородиці монастирьом — пам’ятка архітектури національного значення, який включений до Державного реєстру пам’яток історії та культури. Архітектурний комплекс монастиря височіє на присеймському пагорбі в південно-східній частині міста, гармонійно вписуючись в природний ландшафт. Монастир виник в кінці XVI ст. на території Путивльської кам’яної фортеці (кремля). Його засновники — монахи розореної кримськими татарами і поляками Мовчансько-Софронієвої пустелі, яка знаходилася неподалік від Путивля.

Обід у кафе «Ярославна»

  • Переїзд в с. Нова слобода. Софронієвський монастир і печерний комплекс монастиря  — був заснований в 1405 році, на горі Чудна над річкою Мовчання, належить УПЦ Московського патріархату. У 1630 р. була побудована перша кам’яна церква Різдва Богородиці, а у 1653 р в ній був відроджений і монастир, який був названий Малим Мовчанським, а незабаром — Софронівським на ім’я ігумена Софронія. В 1999 р. було розчищено печери, відреставрована Покровська надбрамна церква і храм Іллі Пророка, відновлена ​​трапезна і наставницький корпус, ведеться будівництво собору Різдва Богородиці та дзвіниці.

Переїзд в м.Суми.


Ціна туру:  360 грн + вх.квитки

В вартість включено:

-екскурсійне обслуговування,

-транспорт

-страховка

В вартість не включено:

-вхідні квитки

-особисті витрати

-харчування


Туроператор оставляет за собой право вносить изменения в программу тура без изменения общего колличества услуг, а также очередность экскурсий.

Связаться с менеджеров