Суми —  Путивль — Кролевець — Путивль — (Нова Слобода) — Суми

Одноденна автобусна екскурсія.

6:30 – Виїзд з м. Суми


 • Прибуття в м. Путивль.
 • Екскурсія в Путивльський краєзнавчий музей.
 • Оглядова екскурсія по місту. 

Спасо-Преображенський собор. Спочатку це був дівочий Святодухів монастир, який уперше згадується в документах 1595 року. Після другого стрілецького бунту Петро I заслав царівну Софію в Путивль, заточивши її в дівочий Святодухів монастир. В ньому знаходиться єдиний на Лівобережній Україні п’ятиярусний фарфоровий іконостас і срібна люстра 16 століття подарована Петром I.

Пам’ятник Єфросинії Ярославні. Згідно «Слову о полку Ігоревім», на стінах Путивля плакала княжна Ярославна, чекаючи на свого чоловіка з половецького полону. Пам’ятник зведено разом з парком та оглядовим майданчиком, на тому місці, де було давньоруське городище — Дитинець, над Сеймом, воно розташоване в самому центрі сучасного Путивля.
Пам’ятник Сидору Ковпаку. Був зведений в 1971р.  до 30-річчя партизанського руху на Сумщині.

 • Прибуття в м. Кролевець. Знайомство з пам’ятками Кролевця.

  Яблуня-колонія.
  Яблуня-колонія – особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду України – ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, яблуня-кущ, що потрапила в число “Семи природних чудес України”.
  Унікальна яблуня-кущ віком понад 220 р. являє собою колонію з 15-ти пов’язаних між собою родинних дерев площею 1 тис. кв. м. Колонія розвинулася з існуючого колись єдиного материнського стовбура. Її  головна особливість — в унікальному способі розмноження. Гілки яблуні з віком хиляться до землі і вкорінюються, в результаті чого проростають нові дерева (таким способом розмножуються агрус і смородина). Яблуня знаходиться на території колишньої садиби князів Мещерських. Під нею встановлена знайдена неподалік, могильна плита з написом: “Князь Петр Сергеев, сын Мещерский. Родился 1780 августа 24, умер 1848 февраля 18 от роду 68 лет”. За легендою, дерево «тужить» за померлим господарем. Інша легенда розповідає про те, що яблуню князь посадив на могилі своєї рано померлої дружини.
 • Екскурсія в музей Кролевецького ткацтва.

Ткацтвом в Україні займаються з давніх часів. І що характерно, полотна виготовляли на старовинних ткацьких верстатах аж до середини 20 століття. Місце для музею вибрали не випадково. Під час розкопок в місті Кролевець на правому березі річки Реть було знайдено житло слов’янського періоду (близько 5-7 століття). Тут вчені знайшли ткацькі інструменти — прясла. Це говорить про те, що вже в цей час люди вміли ткати. Кролевець часто називають містом ткачів. Але музей ткацтва відкрив перед відвідувачами свої двері зовсім недавно — в 2011 році.

Музей Кролевецького ткацтва розташований в історичному маєтку Огієвських, де одного разу зупинявся Тарас Шевченко. Музей Кролевецького ткацтва нараховує понад 700 експонатів, а близько 400 з них — це різні рушники. Найстаріший з них виготовлено в 1839 році. Раніше всі експонати зберігалися в музейній кімнаті фабриці художнього ткацтва. Крім рушників, тут можна побачити старовинні фіранки, скатертини, тканини.

 • Переїзд в м. Путивль. 

Зустріч з Мовчанським Печерським Різдва Пресвятої Богородиці монастирьом — пам’ятка архітектури національного значення, який включений до Державного реєстру пам’яток історії та культури. Архітектурний комплекс монастиря височіє на присеймському пагорбі в південно-східній частині міста, гармонійно вписуючись в природний ландшафт. Монастир виник в кінці XVI ст. на території Путивльської кам’яної фортеці (кремля). Його засновники — монахи розореної кримськими татарами і поляками Мовчансько-Софронієвої пустелі, яка знаходилася неподалік від Путивля.

 • !!! При наявності часу.
 • Переїзд в с. Нова слобода. 

Софронієвський монастир і печерний комплекс монастиря  — був заснований в 1405 році, на горі Чудна над річкою Мовчання, належить УПЦ Московського патріархату. У 1630 р. була побудована перша кам’яна церква Різдва Богородиці, а у 1653 р в ній був відроджений і монастир, який був названий Малим Мовчанським, а незабаром — Софронівським на ім’я ігумена Софронія. В 1999 р. було розчищено печери, відреставрована Покровська надбрамна церква і храм Іллі Пророка, відновлена ​​трапезна і наставницький корпус, ведеться будівництво собору Різдва Богородиці та дзвіниці.

Музей горюнської культури. Перший на території Східної України етнографічний музей. Цікаво, що екскурсії в цьому музеї горюнською мовою, будуть звучати пісні етногрупи «горюни». Експозиція музею відображає побут звичайної горюнської родини, відтворює садибу горюнів кінця XIX — початку XX ст. Горюни — невелика етнічна група, яка проживає на Путивльщині, давньослов’янське населення, яке зберегло унікальну самобутню культуру, мову і архаїчні риси в побуті.

Переїзд в м.Суми.


Ціна туру:  380 грн + вх.квитки

В вартість включено:

-екскурсійне обслуговування,

-транспорт

-страховка

В вартість не включено:

-вхідні квитки

-особисті витрати

-харчування


Туроператор оставляет за собой право вносить изменения в программу тура без изменения общего колличества услуг, а также очередность экскурсий.

Связаться с менеджеров