Одноденна автобусна екскурсія Суми — Полтава — Суми

Виїзд із Сум орієнтовно о 6.30


  • Переїзд до м.Полтава.
  • Оглядова екскурсія по Полтаві з оглядом історичних пам`яток.

Полтава — один з найвизначніших центрів української національної культури. Це воістину прекрасне місто не потребує представлення і не залишить байдужим нікого, хто приїжджає сюди!

Ви відвідаєте Соборну площу, «Білу альтанку», пам’ятник Галушці, Корпусний сад з монументом Слави (1811 г.) в честь 100-річчя перемоги під Полтавою і інші визначні пам’ятки.

  • Відвідування Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, як значний науково-культурний центр, заснований у 1891 році за ініціативою видатного вченого професора В. В. Докучаєва, який передав понад 4000 зразків грунтів, близько 500 зразків гірських порід, 862 гербарні аркуші. Серед меценатів і уродженка Полтавської губернії Катерина Скаржинська (1854–1932), яка подарувала понад 20 тисяч експонатів і наукову бібліотеку. У дар музею впродовж 1894–1913 років передав цінні колекції східних старожитностей Павло Бобровський.

І нині фонди – унікальне зібрання предметів старовини, побуту та народного мистецтва, у якому не лише місцевий матеріал, а й старожитності різних частин світу: Стародавнього Єгипту, Індії, Японії, Китаю, Індонезії. Справжня гордість музею – козацькі старожитності, в яких зберігся високий дух свободи й незалежності. А всього в музеї близько 300 тисяч експонатів.

Василь Григорович Кричевський (1872—1952) – живописець, архітектор, графік, художник театру і кіно, вчений і педагог, автор проекту видатної пам’ятки української архітектури в стилі модерн – будинку Полтавського земства (зараз краєзнавчий музей) та малюнка Державного герба України.

  • Відвідування історичного музею Котляревского.

Будівлю музею побудовано в українському архітектурному модерні ще в 1908 році,  в ньому знаходяться більше 190 тисяч експонатів. І. П. Котляревський — засновник нової української літератури. Автор «Енеїди», «Наталки-Полтавки» і «Москаля-чарівника». У 1903 р в Полтаві відкрито пам’ятник І.П. Котляревському, який став першим в Україні пам’ятником, поставлений українському письменнику.

При наявності часу: Відвідування музею історії Полтавської бітви.

Музей історії Полтавської битви був відкритий 23 вересня 1950 року. В його восьми залах зібрані безцінні історичні реліквії, цікаві документи та експонати, які знайомлять відвідувачів з історією Північної війни між Росією і Швецією. Щорічно цей музей відвідує понад 200 тисяч екскурсантів.

ФЕСТИВАЛЬ «ПОЛАВСЬКА ГАЛУШКА» !

«Полтавська галушка» — Брендова страва у місті Полтава!
Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка» щорічно проводиться в історичному центрі Полтави — на Івановій горі, біля Свято-Успенського собору. Взяти участь у святі в першу чергу запрошують всіх людей з прізвищем Галушка.

У програмі свята галушки: виступи творчих колективів, конкурси, майстер-класи та багато іншого. Свою смакоту представлять ресторатори Полтави.

На інших локаціях гостей чекають: Майстер-класи з приготування галушок. Дійство в Музеї-садибі Івана Котляревського. Містечко майстрів. Дитячі забави, як було колись в Україні.

Галушки усіх країв єднаймося!!!!!!!!! Істи, пити і хорошо походити! Таку подію неможливо проґавити!

Програма фестивалю 8 червня:

12:00 Відкриття фестивалю Головна Сцена (біля фонтану )

На вас чекають:

12:00 -21.00 концертна програма (Головна сцена)

смачні рецепти галушок від кращих рестораторів міста

майстер-класи

частування від крафтових виробників

галушкові родичання «Генацвалє і хінкалі»

13:00-21:00 концертна програма та розваги (Біла Альтанка)

14:00-17.00 майстер-класи від китайських родичів Галушки:

ліпимо китайські галушки — цзяоцзи;

чайна церемонія;

таємниці китайських ієрогліфів.

15.00  Галушчине весілля на Садибі Івана Котляревського (за запрошеннями)

«Долина бешкетників» подарує радість та забавки малечі

локація  «Долина майстрів» майстри народних промислів та гостинність зелених садиб Полтавщини

19:00 Галаконцерт Відкритого фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Візерунки народного танцю»

20:00 театр під відкритим небом «Малафея» фрагмент вистави «Лісова пісня»   (локація Долина майстрів)

Свято  смаку і вражень вируватиме на всій території Іванової гори!


Прибуття в Суми орієнтовно о 21.00

Вартість туру — 470 грн. + вх.квитки

У вартість враховано: транспорт; послуги екскурсовода -гіда; страховка.

У вартість не враховано: вхідні квитки.

Туроператор залишає за собою право вносити зміни в програму туру без зміни загальної кількості послуг, а також черговість екскурсій.

 

Відвідування музею Українського весілля в Полтаві НЕ включено в даний тур.

  • Музей Українського весілля.

Театралізована вистава українського весілля в полтавському стилі, у якому Ви зможете прийняти участь особисто!

У 2008 році, в день великого християнського свята Різдва Пресвятої Богородиці, в сільському будинку культури села Великі Будища відкрито сільський музей українського весілля. До сьогоднішнього дня жителі села зберегли у своїй пам’яті місцеві народні звичаї і обряди, стародавні весільні пісні, які супроводжували урочистості весілля. В експозиції: весільне вбрання того часу (понад 50 років тому), меблі та предмети побуту, безліч вишитих рушників, сорочок і навіть скриня нареченої.

Найцікавіше, що поруч з унікальними експонатами в музеї проходять традиційні весільні обряди на замовлення. Більшість молодят, які реєструють шлюб в сільраді, із задоволенням проходять обрядове дійство, яке свого часу надихало на любов і злагоду їхніх бабусь і дідусів.

Связаться с менеджеров