Одноденний автбусний тур по Сумщині!

Маршрут: Суми – Лебедин – равликова ферма – Межиріч – Шелехівське озеро – Михайлівка – Михайлівська ціліна – Суми

Виїзд із міста Суми о 7:00


Переїзд в місто Лебедин  Сумської області.

Оглядова екскурсія по місту.

Протягом п’яти століть Лебедин входив в державу Скіфію. На її території жили племена землеробів. Тут існувала досить розвинена цивілізація, про що свідчать знайдені тут знаряддя праці і посуд епохи бронзи (II тис. До н. Е.), а також залишки поселення епохи черняхівської культури (II ст.) …. Стосовно дати заснування існує кілька версій. Найбільш вірогідно, що переселенці з Правобережжя заснували тут 1654 р слободу, назва якої пішла від однойменного озера, яке знаходиться поблизу, або ж походить від назви однойменного села на Черкащині чи Київщині, звідки прийшли переселенці. 

Під час екскурсії ви побачите:

  • Пам’ятник Т.Г.Шевченку.
  • Ратушу Пожарського охорона.
  • Воскресенська церкву.
  • Вознесенський собор.
  • Меморіал Слави “Лебедина пісня”

Екскурсія в художній музей ім. Б.К.Руднєва.

Художній музей у Лебедині створював з листопада 1918 року інженер-технолог з Харкова Борис Кузьмич Руднєв на основі колекцій, які були вивезені з маєтків Анненкових, Красовських, Сбитнєвих, Бразолів, Хрущевих, графів Капністів. Офіційне відкриття музею відбулося в березні 1919 року.

Екскурсія-дегустація на равликовій фермі.

Це унікальне господарство для Сумщини. Підприємство зареєстроване в червні 2018 року. Фермерське господарство «Ферма Еко» спеціалізується на вирощуванні породи равликів Helix Aspersa Muller, а також має своє виробництво різної продукції з них.

Переїзд в село Межиріч.

За даними істориків, у цій місцевості існувало поселення ще до монголо-татарської навали — давньоруський Городець. Село Межиріч було засноване козаками 1642 року. На згадку ще й досі вулиці села звуться «сотнями». В селі збереглася Успенська церква, побудована за кресленнями Л. Білоуса — архімандрита Києво-Печерської лаври (1759—1775 рр.). Село Межиріч знаходиться на відстані 2 км від правого берега річки Псел. Тут охороняється державою унікальна шовковиця ( «Межиріцька шовковиця») – одна із найстарішіх в Україні.

Переїзд до Шелехівського озера  на Лебединщині.

Знайомлячись з Лебединщиною, не можна не відвідати гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення «Озеро Шелехевское». Це мальовниче лісове озеро, що входить в сімку природних чудес Сумщини, найбільш старе озеро в області, має джерельний тип живлення. Як стверджують вчені, древнє озеро утворилося ще в Льодовиковий період. Тут ростуть близько десяти видів рослин та мешкають сім видів тварин, які занесені до Червоної книги.

Переїзд в село Михайлівка. Відвідування Садиби графів Капніст. 

Ім’я Михайлівка отримала від свого першого власника, племінника гетьмана Івана Самойловича – гадяцького полковника Михайла Васильєва. Йому ж вона і була подарована царською грамотою в 1675 році. Власників Михайлівки було декілька, але найбільш відомий граф Василь Олексійович Капніст. З 1867 по 1888 роки він обіймав посаду Лебединського повітового ватажка дворянства. А з 1888 по 1902 роки Василь Андрійович був ватажком дворянства всієї Харківської губернії. Писав книги, значився почесним громадянином Лебедина. Збирав предмети мистецтва: картини (серед яких були роботи пензля Рубенса), меблі та фарфор. Вся ця величезна колекція разом з великим родинним архівом старовинних документів зберігалася в Михайлівській садибі, яку і називають “Садибою графів Капніст”.

Переїзд в Природний заповідник «Михайлівська ціліна».

У північній частині України знаходиться дивовижне і прекрасне місце, природний заповідник, ім’я якому «Михайлівська цілина». Розташовується цей унікальний природний об’єкт в Лебединському районі, що на Сумщині. Сумська область, взагалі, багата чудесами, проте «Михайлівська цілина» займає особливе місце. Заповідник в нинішньому його вигляді створений в 2009 році і, що цікаво, в останній день року. «Михайлівська цілина» розкинулася на величезну площу – 883 га. У 2010 році природний заповідник відвідала експертна комісія Сумської області. Вони провели там багато часу, вивчали кожен метр природи заповідника. Уважно оглянули всю територію Михайлівської цілини і прийняли рішення – визначити заповідник, як одне з семи чудес Сумської області.

Природний заповідник є красивим і унікальним місцем. У південних і північних степах Михайлівській цілини зареєстровано величезну кількість рослин – 493 виду, основними з яких є різнотравно-типчаково і різнотравно-тирсові групи. Крім цього тут виявлено 13 видів рослин, які знаходяться на межі вимирання. 13 видів трав і грибів, які внесені до списків «Червоної книги України». Фауна заповідника також досить різноманітна. Основна маса тварин – це заєць русак, лисиця звичайна, різні птахи і кілька видів гризунів. Зустрічаються тут і кабани, козулі, лосі і вовки.

Переїзд в Суми.


Вартість туру –  280 грн + вх.квитки

У вартість включено:

– проїзд автобусом;

– екскурсійне обслуговування;

– страховка.

У вартість не включено:

– вхідні квитки по програмі

Туроператор залишає за собою право вносити зміни в програму туру без зміни загального кількості послуг, а також черговість екскурсій.

Связаться с менеджером