Екскурсійний тур в Чорнобиль та Прип”ять. Це треба бачити на власні очі. Це наша історія.
- Виїзд із Сум о 2:00
- Приїзд до Києва. Проходження інструктажа з техніки безпеки. Зустріч з екскурсоводом.
- Переїзд в місто Чорнобиль.
- Проходження КПП Дитятки (проходження паспортного та радиаційного контролю)
Екскурсія по місту Чорнобиль – проїзд по центру міста до парк-меморіалу «Зірка Полин» → алея евакуйованих населених пунктів Чорнобильської зони (колишнього Чорнобильського району) → пам’ятник «Третій ангел» → пам’ятник «Чорнобиль-Фукусіма» → пам’ятник В.І. Леніну → клуб, в якому проходив суд над винуватцями аварії на ЧАЕС 1986 року→ Чорнобильський затон – кладовище кораблів в Чорнобилі та колишній судноремонтний завод →Монумент “Тим хто врятував світ” – єдиний пам’ятник станційному персоналу ЧАЕС і пожежним, створений руками ліквідаторів та вахтовими співробітниками Чорнобильської зони → Експозиція роботів та техніки – зразки техніки, які брали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 році → Пожежна частина №3 міста Чорнобиль (ППЧ №17) – третя за рахунком бригада прибула в ніч аварії на гасіння енергоблоку ЧАЕС.
- КПП Лелев – проходження паспортного і радіаційного контролю
- КПП Чорнобиль-2 – перевірка документів ЗГРЛС
Продовження екскурсії. “Дуга-1” – технічна та робоча зона → частина 74939 (офіційно – центр дальньої тропосферного зв’язку) та військове містечко “Чорнобиль-2” – об’єкт входив в систему попередження про ракетний напад для спостереження за пусками міжконтинентальних балістичних ракет з території США→ Фазовані антенні грати (велика і мала антени) – єдиний вцілілий елемент прийому радіосигналів входив в комплекс Дуга-1→ Комунікаційна – критий технологічний коридор довжиною 800 метрів, забезпечує передачу сигналу в КВЦ → Зупинка у відвідного каналу станції – панорама станції. Перший, другий, третій енергоблоки і НБК «Арка», вид на недобудований 5-й блок ЧАЕС.
Обід в їдальні – комплексний обід в станційній їдальні. Меню відповідає стандартам лікувально–профілактичного харчування для персоналу АЕС (за дод.плату)
Продовження екскурсії. Пам’ятник Прометею – монумент перевезений прямо з м. Прип’ять після аварії на ЧАЕС у 1986 році . Об’їзд навколо електростанції – вид на сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП–1. Оглядовий майданчик у НБК «Арка» – найбільша арочне спорудження в історії людства – Новий Безпечний Конфайнмент “Арка“ або “Саркофаг–2“.
- Переїзд в місто Прип”ять.
- Зупинка біля стели міста Прип’ять – залишки Рудого лісу, замір радиоактивності Західного радіаційного сліду.
- КПП Прип’ять – перевірка документів, в’їзд в покинуте місто Прип’ять.
Екскурсія по м. Прип”ять.
Вул. Дружби народів – перший мікрорайон міста Прип’ять, з нього почалася міська забудова атомоградом → Монумент Дружби народів – пам’ятник єдності радянського народу за часів СРСР → Лікарня міста Прип’ять (МСЧ-126) – місце куди в ніч аварії в квітні 1986 року надходили перші постраждалі від вибуху на 4-му енергоблоці ЧАЕС → Річковий вокзал та кафе Прип’ять – звідси почнеться піша прогулянка по занедбаного місту Прип’ять →Вид на портові крани та дебаркадер – з причалу річного вокзалу міста Прип’ять в Янівському затоні → вул. Курчатова – кінотеатр Прометей, музична школа, Комбінат побутового обслуговування, мозаїчні панно роботи І. Литовченко → Центр міста Прип’ять -будинок міського виконкому партії, після аварії в ньому розміщувалося керівництво спецпідприємства «Комплекс» яке займалося дезактивацією, утилізацією та захороненням радіоактивних відходів і забрудненої техніки → Готель Полісся – місце засідання Державна комісії, на її даху в приміщенні літнього майданчика ресторану розміщувалися авіанавідники ВПС СРСР → Торговий центр і універсам самообслуговування – радянський супермаркет і центральний ресторан міста Прип’ять → ДК Енергетик – центр культурного життя міста атомників. У будівлі Будинку культури розміщувалися різні гуртки і спортивні секції. Також знаходився актовий зал, кінотеатр, басейн, бібліотека, кіностудія і радіостудія міста Прип’ять → Парк атракціонів міста Прип’ять – парк, який повинен був відкритись 1 травня 1986 року (колесо огляду / машинки / гойдалки / атракціон Ромашка) → Школа – одна з міських шкіл Прип’яті побудованих за індивідуальним проектом → Міський відділ міліції – оплот правоохоронців з камерами попереднього ув’язнення та майданчиком ДАІ → Пожежна частина ППЧ-6 – пожежна частина міста Прип’ять, розрахунки якої другими прибули на гасіння четвертого енергоблоку ЧАЕС в квітні 86 року → Житлові райони міста Прип’ять – радянська міська забудова підвищеного комфорту.
- КПП Прип’ять – перевірка документів.
- КПП Лелев – проходження паспортного та радиаційного контролю.
- КПП Дитятки – проходження паспортного та радиаційного контролю.
- Переїзд в м. Суми через Київ.