Одноденний тур на Полтавщину!

Виїзд із Сум о 6:30


  • Переїзд у селище Диканька Полтавської області.

    Оглядова екскурсія основних визначних пам’яток поселення — Тріумфальна арка, Троїцька церква, Миколаївська церква, чотири 800-річних дуби з дубової алеї на в’їзді в садибу Кочубея, підземний скит XVVII ст. з 8 печер. Тут можна зануритися в «Диканську» атмосферу.

  • Переїзд до Опішні Полтавської області.
  • Екскурсія в національний музей гончарства.

Однією з цікавих пам’яток Полтавщини є музей гончарства, розташований у селищі Опішне. Музей гончарства відчинив двері відвідувачам ще в 1989 році. Він став основою для створення Національного музею-заповідника українського гончарства. Тут зібрана унікальна колекція виробів із кераміки, яка налічує понад 30 000 експонатів.

Частина експонатів музею гончарства розташована просто неба. Це галерея великих керамічних скульптур на найрізноманітнішу тематику. При опішнянському музеї гончарства функціонує бібліотека та архів гончарства, дослідницькі центри гончарства та кераміки.

Опішнянські гончарі здавна славилися своєю майстерністю. В одному з письмових джерел 1734 року згадується цікава подія: опішнянські умільці піднесли в дар гетьману Лівобережної України Данилу Апостолу цілий віз глиняних глечиків і горщиків.

В Опішному добре прижилося гончарство. І це не дивно – опішнянська земля багата на поклади глини. На початку XVIII століття тут був відкритий гончарний цех, в якому працювало майже 200 чоловік. А наприкінці ХІХ – початку ХХ століть гончарство стає основним профілем селища. У гончарному виробництві було задіяно близько тисячі умільців. Роботи опішнянських гончарів користувалися попитом не тільки в Україні, а й за кордоном. З 1894 року в Опішному починає функціонувати Земська губернська навчально-показова майстерня. Нічого подібного до цього на Лівобережній Україні не було.

Сьогодні в Опішному працюють два гончарних заводи – «Керамік» і «Художній керамік». Кожне літо в селищі проводиться фестиваль гончарства під назвою «Здвиг».

За бажанням ви можете відвідати Майстер-клас з виготовлення гончарних виробів.

  • Відвідування ринку гончарних виробів. Тут ви зможете придбати сувеніри та товари народного промислу.
  • Екскурсія в Музей українського весілля.

Театралізована вистава українського весілля в полтавському стилі, у якому Ви зможете прийняти участь особисто!

У 2008 році, в день великого християнського свята Різдва Пресвятої Богородиці, в сільському будинку культури села Великі Будища відкрито сільський музей українського весілля. До сьогоднішнього дня жителі села зберегли у своїй пам’яті місцеві народні звичаї і обряди, стародавні весільні пісні, які супроводжували урочистості весілля. В експозиції: весільне вбрання того часу (понад 50 років тому), меблі та предмети побуту, безліч вишитих рушників, сорочок і навіть скриня нареченої.

Найцікавіше, що поруч з унікальними експонатами в музеї проходять традиційні весільні обряди на замовлення. Більшість молодят, які реєструють шлюб в сільраді, із задоволенням проходять обрядове дійство, яке свого часу надихало на любов і злагоду їхніх бабусь і дідусів.

Переїзд до м.Суми.


Вартість туру — 420 грн. + вх.квитки

У вартість враховано: проїзд по маршруту; послуги екскурсовода -гіда; страховка.

У вартість не враховано: вхідні квитки, майстер-класс з гончарства, придбання сувенірів.


Туроператор залишає за собою право вносити зміни в програму туру без зміни загальної кількості послуг, а також черговість екскурсій.

Связаться с менеджером