Новий тур  СУМЩИНОЮ!
Друзі, у вас є чудова можливість провести пізнавально, красиво та смачно день!
Маршрут: Суми – с.Залізняк – урочище Образ – Тростянець – В.Сироватка – Суми
Виїзд із Сум вранці

  • Переїзд у с.Залізняк
Неймовірне село Залізняк, що неподалік від Сум, запрошує на цикорну каву!
На нас чекають:
– майстер-клас з приготування цикорного напою (як правильно розібрати, посушити, змолоти корінець рослини) та дегустація приготовленої при нас цикорної кави;
– екскурсія до старовинної Залізняцької школи та розповідь про місцевого поміщика Золотницького, про його справу на селі на початку минулого століття;
– екскурсія до хутора Попівки, розповідь про історію села та історичну постать Олександра Паліцина, відвідання старовинної садиби та зокрема – 200-річної сосни Паліцина;
– споглядання краєвидів села та міні-фотосесія.
Екскурсії та майстер-клас проводить Ольга Вікторівна, бібліотекарка Залізняцької сільської бібліотеки-філії та господиня, яка власноруч вирощує цикорій у своїй садибі.
За бажанням на місці можна буде придбати вже готовий крафтовий цикорій різної ваги.
  • Переїзд в урочище Образ Краснопільського району

Урочище Образ — ландшафтний заказник місцевого значення в Україні.  Тут розташований унікальний об’єкт – самовиливне джерело води. Про чудодійну силу образівської води знають  далеко за межами району. Влітку і взимку, зранку і ввечері біля джерела людно. Піші, на велосипедах і мотоциклах, на автомашинах і автобусами – приїздять люди до криниці. Одні з глибокою вірою, інші – з цікавості. Але, потрапивши туди і, насолоджуючись джерельною свіжістю цілющої води, не можливо не відчути особливої єдності душі з природою. Знаходиться джерело в лісовому масиві на дні глибокої балки. І має воно свою особливу історію ( про яку ви дізнаєтесь під час екскурсії).

  • Переїзд в м.Тростянець
  • Екскурсія по місту, в ході якої ви побачите:

– Круглий двір – унікальна архітектурна пам’ятка, побудована у 1749 році, яка не має аналогів в Україні. За своєю формою садиба-манеж нагадує античний амфітеатр.

– Будинок Голіцина, він же головний будинок садиби Л.Є. Кеніга, був побудований у 1762 році в стилі неокласицизму з елементами бароко, прикрашений  барельєфами у формі янголів та химер. З часів будівництва в палаці збереглися дубові сходи на другий поверх та танцювальна зала. Саме у маєтку Голіциних у 1864 році видатний композитор Петро Чайковський написав свій перший симфонічний твір-увертюру «Гроза».

З 2007 року тут відкрито картинну галерею, де постійно проходять вечори класичної музики, шлюбні обряди, виставки картин, презентації книг та інше. На другому поверсі три кімнати: Л.Є.Кеніга та П.І.Чайковського. У приєднаних будівлях розміщені: краєзнавчий музей та експозиція «Музей шоколаду».

Поблизу маєтку Голіцина в 2006 році побудовано романтичну Алею закоханих, яка починається з пам’ятника у формі серця та високими білими колонами, закінчується альтанкою, яка має назву «Лебедина вірність».

Закінченням Алеї закоханих є місце із затишною альтанкою та пірсом, з якого відкривається мальовничий вид на озеро.

Пам’ятник П.І. Чайковському встановлений у травні 1984 року на честь видатного композитора, який в далекому 1864 році приїхав на відпочинок до свого товариша Олексія Голіцина, на той час власника маєтку в Тростянці.

В Тростянці розташована шоколадна фабрика “Монделіс”, яка виробляє всім відому шоколадну продукцію. Поблизу фабрики сидить на лавці з капелюхом і тростиною в руках бронзовий Леопольд Єгорович Кеніг.

  • Переїзд в В.Сироватку

10 лютого 2021 року у Верхній Сироватці створена музейна кімната «Верижиця». Присвячений цей невеликий музей дивовижним ювелірним прикрасам 2-4 сторіччя (аж подих перехоплює від такої давнини!), які знаходять час від часу в цій місцевості.

  • Переїзд до м.Суми

Вартість туру –  420 грн +вх.квитки

У вартість включено: проїзд автобусом, страховка, послуги гіда-екскурсовода.

Туроператор залишає за собою право вносити зміни в програму туру без зміни загального кількості послуг, а також черговість екскурсій.

Связаться с менеджером