Одноденна автобусна екскурсія Суми – Полтава – Суми

Виїзд із Сум орієнтовно о 6.30


  • Переїзд до м.Полтава.
  • Оглядова екскурсія по Полтаві з оглядом історичних пам`яток.

Полтава – один з найвизначніших центрів української національної культури. Це воістину прекрасне місто не потребує представлення і не залишить байдужим нікого, хто приїжджає сюди!

Ви відвідаєте Соборну площу, «Білу альтанку», пам’ятник Галушці, Корпусний сад з монументом Слави (1811 г.) в честь 100-річчя перемоги під Полтавою і інші визначні пам’ятки.

  • Відвідування Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, як значний науково-культурний центр, заснований у 1891 році за ініціативою видатного вченого професора В. В. Докучаєва, який передав понад 4000 зразків грунтів, близько 500 зразків гірських порід, 862 гербарні аркуші. Серед меценатів і уродженка Полтавської губернії Катерина Скаржинська (1854–1932), яка подарувала понад 20 тисяч експонатів і наукову бібліотеку. У дар музею впродовж 1894–1913 років передав цінні колекції східних старожитностей Павло Бобровський.

І нині фонди – унікальне зібрання предметів старовини, побуту та народного мистецтва, у якому не лише місцевий матеріал, а й старожитності різних частин світу: Стародавнього Єгипту, Індії, Японії, Китаю, Індонезії. Справжня гордість музею – козацькі старожитності, в яких зберігся високий дух свободи й незалежності. А всього в музеї близько 300 тисяч експонатів.

Василь Григорович Кричевський (1872—1952) – живописець, архітектор, графік, художник театру і кіно, вчений і педагог, автор проекту видатної пам’ятки української архітектури в стилі модерн – будинку Полтавського земства (зараз краєзнавчий музей) та малюнка Державного герба України.

  • Відвідування історичного музею Котляревского.

Будівлю музею побудовано в українському архітектурному модерні ще в 1908 році,  в ньому знаходяться більше 190 тисяч експонатів. І. П. Котляревський – засновник нової української літератури. Автор «Енеїди», «Наталки-Полтавки» і «Москаля-чарівника». У 1903 р в Полтаві відкрито пам’ятник І.П. Котляревському, який став першим в Україні пам’ятником, поставлений українському письменнику.

При наявності часу: Відвідування музею історії Полтавської бітви.

Музей історії Полтавської битви був відкритий 23 вересня 1950 року. В його восьми залах зібрані безцінні історичні реліквії, цікаві документи та експонати, які знайомлять відвідувачів з історією Північної війни між Росією і Швецією. Щорічно цей музей відвідує понад 200 тисяч екскурсантів.

  • Музей Українського весілля.

Театралізована вистава українського весілля в полтавському стилі, у якому Ви зможете прийняти участь особисто!

У 2008 році, в день великого християнського свята Різдва Пресвятої Богородиці, в сільському будинку культури села Великі Будища відкрито сільський музей українського весілля. До сьогоднішнього дня жителі села зберегли у своїй пам’яті місцеві народні звичаї і обряди, стародавні весільні пісні, які супроводжували урочистості весілля. В експозиції: весільне вбрання того часу (понад 50 років тому), меблі та предмети побуту, безліч вишитих рушників, сорочок і навіть скриня нареченої.

Найцікавіше, що поруч з унікальними експонатами в музеї проходять традиційні весільні обряди на замовлення. Більшість молодят, які реєструють шлюб в сільраді, із задоволенням проходять обрядове дійство, яке свого часу надихало на любов і злагоду їхніх бабусь і дідусів.
Переїзд до м.Суми
Прибуття в Суми орієнтовно о 21.00

Вартість туру – 480 грн. + вх.квитки

У вартість враховано: транспорт; послуги екскурсовода -гіда; страховка.

У вартість не враховано: вхідні квитки.


Туроператор залишає за собою право вносити зміни в програму туру без зміни загальної кількості послуг, а також черговість екскурсій.

Связаться с менеджером