Екскурсиінній одноденний тур до дня народження Т.Г.Шевченка

Суми – Ромни – Переяслав-Хмельницький – Канів – Суми

Виїзд із Сум о 5:00


Переїзд до м. Ромни Сумської області.

«Бував Шевченко і у Ромнах. Влітку десь у 20-х числах липня поет відвідав Іллінський ярмарок. На ярмарку поет побачив виступ геніального актора Карпа Соленика. Зачарований його грою, Шевченко записав у своєму “Журналі”: “…Він видався мені натуральнішим й елегантнішим за незрівняного Щепкіна”. Потім враження від ярмарку ще довго будили душу Кобзара та лягли на папір у повісті “Наймичка”, події якої розвиваються поблизу міста. Взагалі відвідини Ромен лишили помітний слід у спогадах і творчості Шевченка.»

Про Ромни він згадує не лише в “Щоденнику”, а й у ряді художніх творів та поемах “Великий льох”, “Княжна”, повістях “Наймичка” та “Капитанша”.

Відвідування першого в Україні повно розмірного пам’ятника видатному українському поету і громадському діячу Т.Г. Шевченко.

Місто Ромни в той час вже перебував під контролем більшовиків, які активно підтримували культ “поета-революціонера”​​. Скульптура, що зображує Шевченко сидячим в задумливій позі, вважається самим “людяним” пам’ятником поетові. У Києві, на Андріївському узвозі, встановлено макет цього пам’ятника.


Переїзд до Переяслава -Хмельницького Київської області.

Відвідування Музею “Заповіту” Т.Г.Шевченка.

Музей “Заповіту” Т.Г. Шевченка було відкрито в колишньому будинку щирого друга поета, переяславського лікаря А.О.Козачковського. Саме в цьому будинку в ніч на 25 грудня 1845 року Т.Г.Шевченком був написаний безсмертний «Заповіт».

“Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій…” – ці рядки великого Кобзаря відомі на весь світ.

Експозиція музею в хронологічній послідовності розкриває історію нашого краю козацького періоду через призму її розуміння Т.Шевченком, розповідає про перебування поета на Переяславщині.


Переїзд до м. Канів Черкаської області.

Оглядова екскурсія по історичному місту Канів.

Канів – місто народного паломництва і пам’яті великого Тараса Шевченка. Заснований в 11 ст. київським князем Ярославом Мудрим. Місто відоме сьогодні меморіальним музеєм і могилою Великого українського поета і художника, батька сучасної української мови Тараса Григоровича Шевченка.

  • Чернеча або Тарасова гора – місце поховання і поклоніння пам’яті українського видатного поета Тараса Шевченка, після того як тут був похований Тарас Шевченка 22 травня 1861 року, Чернеча гора була перейменована в Тарасову гору.
  • Шевченківський заповідник – перший в Україні історико-культурний заповідник який був удостоєний статусу національного. Хранителі Шевченківського національного заповідника протягом десятиліть зуміли зберегти для нащадків могилу поета.
  • Могила-музей Т.Г.Шевченка – є одним з найбільш шанованих місць для українського народу. Над могилою височить гранітний пам’ятник скульптора Манізера.
  • Музей «Тарасова світлиця» – перший відновлений народний музей поета і копія його батьківського дому в с. Моринці, де зібрані особисті речі Кобзаря, предмети домашнього вжитку, видання творів Шевченка різних років.

Додатково:

За бажанням групи можливе відвідання селищ, пов”язаних із Т.Г.Шевченком. Моринці, Шевченкове, Будище – це «золота підкова» шевченківського краю, місця, якими ходив малий Тарас, і постійно присутні в його творах. Всі три селища об”єднані в національний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка” (Черкаська область)

Моринці – селище, де народився, виріс і проживав славетний український Кобзар, батько нашої рідної мови – Тарас Григорович Шевченко.

В с. Шевченково пройшло дитинство малого Тараса.

В с. Будище Тарас Шевченко служив козачком у пана Енгельгардта.

Переїзд до м.Суми


Вартість туру – 620 грн + вх.квитки

В вартість включено:

— транспорт;

— екскурсійне обслуговування;

— страховка.

В вартість не включено:

— вхідні квитки;

— особисті витрати.


Туроператор оставляет за собой право вносить изменения в программу тура без изменения общего колличества услуг, а также очередность экскурсий.

Связаться с менеджером