Одноденний автобусний тур  Суми – Глухів – Суми

Виїзд з Сум о 6.30


ГЛУХІВ – забута столиця.

Місто  Глухів  Сумської області – є частиною історичного територіального утворення Сіверщини, був резиденцією гетьманів Лівобережної України, адміністративним центром Малоросійської губернії. Значний історичний центр східного Полісся та сучасний культурний центр України.

Середньостатистичний українець на питання, які гетьманські столиці він міг би назвати, в першу чергу згадує (якщо взагалі, звичайно, згадує) Чигирин або Батурин. Якщо натякнути, що були ще столиці – можуть назвати Переяслав-Хмельницький, який, звичайно, столицею і зовсім не був. Глухів  ж пригадується вкрай рідко. Хоча він набагато більший і Батурина і Чигирина.

У вересні 2005 року за підсумками всеукраїнського конкурсу серед населених пунктів України за найкращий благоустрій і підтримку громадського порядку місто був удостоєний вищої нагороди «Золотий Фенікс».

Оглядова екскурсія по місту, в ході якої ви побачите:

Тріумфальна арка  – це пам’ятка архітектури національного значення, до того ж це справжній шедевр архітектури. Форми і елементи класичного стилю поєднуються з українським бароко: тунель для проїзду (арочний) і низенькі прибудови з невеликими арковими проходами, а також вартові приміщення з обох сторін.  Арка  знаходиться на земляному валу Глухівської фортеці. Її офіційна назва – Київська брама Глухівської фортеці. Вірніше, так назвалася дерев’яна попередниця арки.

Краєзнавчий музей. Глухівський міський  краєзнавчий музей  розташований в двоповерховій будівлі Дворянського зібрання, виконаний в стилі провінційного класицизму. Музей заснований як Глухівський музей української старовини. Експозиція висвітлює історію міста з найдавніших часів до другої пол. XX ст. Розміщена в п’яти залах: зал природи, «Глухів середньовічний», гетьманська зала, «Історія Глухова XIX в», «Глухів в роки Великої Вітчизняної війни». Представлений прапор Глухова 1878 р, напрестольне Євангеліє 1766 г, вироби Волокитинського фарфорового фабрики і ін.

Трьох-Анастасіївський кафедральний собор –  найбільша церква Глухова.В 1717 році була побудована перша трьох-Анастасіївська церква, але незабаром вона постраждала від пожежі. Її реконструювали, вона придбала нові классицистические форми.В храмі знаходиться фамільний склеп родини Терещенків. Трьох-Анастасіївський кафедральний собор посів шосте місце в обласній акції «Сім чудес Сумщини».

Спасо-Преображенська церква  розташована в центрі Глухова. Перший дерев’яний храм на цьому місці зведений в кінці XVII століття за межами міських укріплень, за що церква отримала назву «Заградская». За радянських часів Преображенська церква була закрита. Після реставрації в кінці 1980-х років храм повернули віруючим. Сьогодні Спасо-Преображенська церква діюча.

Переїзд в Суми.


Вартість туру 390 грн + вх.квитки

У вартість включено:

транспортне обслуговування;

екскурсійне обслуговування;

страховка;

У вартість не включено:

вхідні квитки.

Связаться с менеджером