Одноденна автобусна екскурсія по стежках Т.Г.Шевченка на Сумщині

Виїзд із Сум о

Маршрут екскурсії: Суми – Ромни – Лебедин – Суми


Переїзд у місто Ромни Сумської області.

«Бував Шевченко і у Ромнах. Влітку десь у 20-х числах липня поет відвідав Іллінський ярмарок. На ярмарку поет побачив виступ геніального актора Карпа Соленика. Зачарований його грою, Шевченко записав у своєму “Журналі”: “…Він видався мені натуральнішим й елегантнішим за незрівняного Щепкіна”. Потім враження від ярмарку ще довго будили душу Кобзара та лягли на папір у повісті “Наймичка”, події якої розвиваються по-близу міста. Взагалі відвідини Ромен лишили помітний слід у спогадах і творчості Шевченка.» Про Ромни він згадує не лише в “Щоденнику”, а й у ряді художніх творів та поемах “Великий льох”, “Княжна”, повістях “Наймичка” та “Капитанша”.

Екскурсія по місту з оглядом історичних пам”яток.

 • Перший в Україні повно розмірний пам’ятник видатному українському поету і громадському діячу Т. Шевченка.

Місто Ромни в той час вже перебував під контролем більшовиків, які активно підтримували культ “поета-революціонера”​​. Скульптура, що зображає Шевченко сидячим в задумливою позі, вважається самим “людяним” пам’ятником поетові. У Києві, на Андріївському узвозі, встановлено макет цього пам’ятника.

 • Перший на Україні пам’ятник «Свині – від вдячних роменчан» був встановлений 1 квітня 2000 року в день сміху.

Ідеєю побудови пам’ятника стали результати розкопок київських археологів, які виявили на місці розкопок жител часів татаро-монгольського ярма кістки свиней і зробили висновок, що монголи відбирали у населення все, крім свиней, оскільки в їжу їх не вживали, що врятувало населення від голоду. Вдячні нащадки вирішили увічнити тварина в скульптурі. Ця бетонна «хрюшка» стала четвертим подібним пам’ятником у світі.

 • Собор Святого Духа.

Святодухівський собор – найстаріша кам’яна будівля міста Ромни. Розташований у найвищій точці міста – на Базарній площі. Цей видатний пам’ятник архітектури в стилі українського бароко створений в 1738-46 рр..

 • Краєзнавчий музей.

Роменський краєзнавчий музей входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Посулля». Обидві будівлі, в яких він розташований – колишні приміщення міського банку, побудованого в 1886 році, нині пам’ятники архітектури.

Переїзд у місто Лебедин Сумської області.

Тарас Григорович виїжджав до Лебедина оглядав його історичні пам’ятки, й гостював там у братів Залеських. Брати Залеські організували на честь Кобзаря тради­ційне українське кашоваріння на лоні природи, на березі стрімко­го Псла. Наловили в Пслі риби, зварили юшку. До самого світанку над сонною річкою дзвеніла гітара поважного гітариста Олексія Залеського, звучали пісні та веселий гомін «варенушників».

Екскурсія по місту з оглядом історичних пам”яток.

 • «Садиба Залеських» –  Будинок, у якому в червні 1859 р. зупинявся Т. Г. Шевченко.
 • Памятник Т.Г. Шевченку –  1964 р. Розташований у центральному міському сквері.
 • Гостинний двір –  Торгові ряди. 1856—1868 рр.
 • Ратуша Пожежна охорона – Візитна картка Лебедина. Колишня міська управа.
 • Краєзнавчий районний музей.
 • Художній музей.  23 березня 1919 р. офіційно відкрився Лебединський художньо-історичний музей ім. Т. Г. Шевченка (так музей називався перші два десятиліття свого існування). 1937 року музей перейменовується на Лебединський державний художній музей. У роки Другої світової війни колекція музею була врятована від пограбування завдяки мужності й самовідданості його директора Б. К. Руднєва.
 • Воскресенская церква – Самий старий дерев’яний храм у Сумській області.
 • Вознесенський собор – Собор побудований в 1858 р. на місці однойменного дерев’яного храму.

переїзд до міста Суми.


Ціна туру:  350 грн + вх.квитки

В вартість включено:

-екскурсійне обслуговування,

-транспорт

-страховка

В вартість не включено:

-вхідні квитки

-особисті витрати

-харчування


Туроператор оставляет за собой право вносить изменения в программу тура без изменения общего колличества услуг, а также очередность экскурсий.

Связаться с менеджером