Одноденна автобусна екскурсія по стежках Т.Г.Шевченка на Сумщині
Виїзд із Сум о
Маршрут екскурсії: Суми – Ромни – Лебедин – Суми
Переїзд у місто Ромни Сумської області.
«Бував Шевченко і у Ромнах. Влітку десь у 20-х числах липня поет відвідав Іллінський ярмарок. На ярмарку поет побачив виступ геніального актора Карпа Соленика. Зачарований його грою, Шевченко записав у своєму “Журналі”: “…Він видався мені натуральнішим й елегантнішим за незрівняного Щепкіна”. Потім враження від ярмарку ще довго будили душу Кобзара та лягли на папір у повісті “Наймичка”, події якої розвиваються по-близу міста. Взагалі відвідини Ромен лишили помітний слід у спогадах і творчості Шевченка.» Про Ромни він згадує не лише в “Щоденнику”, а й у ряді художніх творів та поемах “Великий льох”, “Княжна”, повістях “Наймичка” та “Капитанша”.
Екскурсія по місту з оглядом історичних пам”яток.
- Перший в Україні повно розмірний пам’ятник видатному українському поету і громадському діячу Т. Шевченка.
Місто Ромни в той час вже перебував під контролем більшовиків, які активно підтримували культ “поета-революціонера”. Скульптура, що зображає Шевченко сидячим в задумливою позі, вважається самим “людяним” пам’ятником поетові. У Києві, на Андріївському узвозі, встановлено макет цього пам’ятника.
- Перший на Україні пам’ятник «Свині – від вдячних роменчан» був встановлений 1 квітня 2000 року в день сміху.
Ідеєю побудови пам’ятника стали результати розкопок київських археологів, які виявили на місці розкопок жител часів татаро-монгольського ярма кістки свиней і зробили висновок, що монголи відбирали у населення все, крім свиней, оскільки в їжу їх не вживали, що врятувало населення від голоду. Вдячні нащадки вирішили увічнити тварина в скульптурі. Ця бетонна «хрюшка» стала четвертим подібним пам’ятником у світі.
- Собор Святого Духа.
Святодухівський собор – найстаріша кам’яна будівля міста Ромни. Розташований у найвищій точці міста – на Базарній площі. Цей видатний пам’ятник архітектури в стилі українського бароко створений в 1738-46 рр..
- Краєзнавчий музей.
Роменський краєзнавчий музей входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Посулля». Обидві будівлі, в яких він розташований – колишні приміщення міського банку, побудованого в 1886 році, нині пам’ятники архітектури.
Переїзд у місто Лебедин Сумської області.
Тарас Григорович виїжджав до Лебедина оглядав його історичні пам’ятки, й гостював там у братів Залеських. Брати Залеські організували на честь Кобзаря традиційне українське кашоваріння на лоні природи, на березі стрімкого Псла. Наловили в Пслі риби, зварили юшку. До самого світанку над сонною річкою дзвеніла гітара поважного гітариста Олексія Залеського, звучали пісні та веселий гомін «варенушників».
Екскурсія по місту з оглядом історичних пам”яток.
- «Садиба Залеських» – Будинок, у якому в червні 1859 р. зупинявся Т. Г. Шевченко.
- Памятник Т.Г. Шевченку – 1964 р. Розташований у центральному міському сквері.
- Гостинний двір – Торгові ряди. 1856—1868 рр.
- Ратуша Пожежна охорона – Візитна картка Лебедина. Колишня міська управа.
- Краєзнавчий районний музей.
- Художній музей. 23 березня 1919 р. офіційно відкрився Лебединський художньо-історичний музей ім. Т. Г. Шевченка (так музей називався перші два десятиліття свого існування). 1937 року музей перейменовується на Лебединський державний художній музей. У роки Другої світової війни колекція музею була врятована від пограбування завдяки мужності й самовідданості його директора Б. К. Руднєва.
- Воскресенская церква – Самий старий дерев’яний храм у Сумській області.
- Вознесенський собор – Собор побудований в 1858 р. на місці однойменного дерев’яного храму.
переїзд до міста Суми.
Ціна туру: 350 грн + вх.квитки
В вартість включено:
-екскурсійне обслуговування,
-транспорт
-страховка
В вартість не включено:
-вхідні квитки
-особисті витрати
-харчування