Одноденний екскурсійний тур Суми – Радомисль – Малин – жіночий та чоловічий монастирі – Коростень – Суми

Виїзд із Сум о 23:30 напередодні


 • Переїзд в Радомишль Житомирської області
 • Екскурсія в “Замок Радомисль” 

Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» — приватний музейний комплекс, створений  українським медиком і політиком Ольгою Богомолець. Комплекс об’єднує в собі готель, музей, ландшафтний парк, приміщення для урочистих церемоній та концертний зал.

У Замку Радомисль розташований єдиний в Україні Музей української домашньої ікони та старожитностей «Душа України», в основі якого — особиста колекція ікон, котру Ольга Богомолець збирала з 1995 року. В музеї нараховується близько 5000 одиниць зберігання з усіх регіонів України. У залах музею, окрім ікон, представлені оригінальні старовинні фотографії, колекція прасок, предмети старовини, дерев’яні скульптури, антикварні люстри, картини та меблі. Ви здійсните подорож у часі та на дотик відчуєте кожен експонат. Родина Богомолець упродовж тривалого часу збирала їх на барахолках та горищах, рятуючи від знищення та вивезення за кордон.

В Замку Радомисль також працює єдина в Україні відновлена середньовічна фабрика з виготовлення паперу за старовинною технологією. Радомишльська папірня була споруджена між 1606 і 1612 роками для вироблення паперу на потреби друкарні Києво-Печерської лаври. Папірня Замку Радомисль є повністю екологічною. Ми розповімо вам про таємницю створення паперу. Ви дізнаєтесь все про виготовлення паперу у XVII столітті під час майстер-шоу в Папірні.

 • Переїзд в Малин Житомирської області
 • Екскурсія з оглядом пам”ятника та садиби Миклухо-Маклая

Єдиний в Україні пам’ятник вченому і мандрівникові Н. МиклухоМаклаю встановлений в Малині, де був маєток його матері і деякий час жив він сам. Виходець із старовинного козацького роду, МиклохоМаклай відомий в світі як видатний етнограф, дослідник народів ПівденноСхідної Азії, Австралії і Океанії. Багато років він провів в мандрах по світу, проте в кінці життя повернувся в Малин вивчав тут побут і традиції поліщуків, цікавився походженням древлян.

Садиба сім’ї знаменитого мандрівника і етнографа М. МиклухоМаклая. Мати МиклухоМаклая купила маєток Гамарня на поч. XIX ст. у князів Щербакових, сам вчений бував тут кілька разів. З 1931 р на території садиби розміщується Малинський лісотехнічний технікум (зараз коледж). Особливу цінність представляє парк, в якому багато рідкісних дерев віком 500-600 років.

 • Екскурсія “Диво-Монастирі” 
  Недалеко від Малина є дивовижне місце урочище Кип’яче, а там аж два монастирі   Жіночий монастир на честь Афонської Ікони Божої матері та Чоловічий монастир на честь Ікони Казанської Божої Матері. 

Місце для жіночого монастиря вибрали не випадкове – тут під час Великої Вітчизняної Війни фашисти розстріляли багатьох жителів навколишніх сіл. Під час будівництва на території забило джерело – Божий знак –  цілюще. Монастирський храм стоїть на 12 стовпах, викладених з каміння, привезених з Афону.  У храмі знаходиться Ікона Афонської Божої Матері.

На території чоловічого монастиря теж є джерело та купіль, де можна зануритися і очиститися від гріхів, оздоровитися і душею і тілом. У 1911 році біля джерела з’явилася ікона Казанської Божої Матері та джерело завирувало – закипіло (по-цьому і урочище – Кип’яче). Тому на цьому місті побудували монастир. В теперешній час на місці старої церкви побудували нову, дерев’яну, маленьку, але дуже гарну – там і знаходиться Ікона Казанської Божої Матері і біля неї цілодобово читаються ченцями молитви. Є на території обителі цвинтар і там могила першого настоятеля – афонського ченця Костянтина – із заповітним каменем – кажуть, що якщо прикласти камінь до хворого місця – обов’язково зцілишся.

 • Переїзд в Коростень Житомирської області. Коростень вважається одним з найстаріших міст України, він був заснований в 705 році!
 • Оглядова екскурсія по місту, в ході якої ви побачите:

Пам’ятник Тризубу.   Пам’ятна дошка на граніті каже, що «Тут, 12 лютого 1918 Мала Рада в місті Коростені затвердила тризуб як герб Української Народної Республіки, основу сучасного герба України».  За основу державного герба був узятий герб князя Володимира.  Одна з версій говорить, що тризуб не випадковий і зображує орла, який був на щитах у військових під керівництвом Рюрика.  Пам’ятник встановлено поряд з коліями на залізничному вокзалі, тому що саме в урядовому вагоні 1918 тризуб був затверджений як герб УНР.

Пам’ятник Деруну. Пам’ятник деруну відкрили в Коростені в 2009 році, під час проведення другого Міжнародного фестивалю дерунів. Деруни (картопляні оладки) вважаються традиційним блюдом Полісся. Пам’ятник розташований в міському парку ім. Островського. 

Міський парк ім. М. Островського. Парк розташований на берегах мальовничого каньйону, в глибині якого тече річка Уж. Пам’ятники, пам’ятні знаки і меморіали міста розташовані в різних місцях Коростеня, але переважна їх більшість зосереджена зокрема в міському Парку культури та відпочинку ім. М. Островського. 

Пам’ятник княгині Ользі. У«Повісті времінних літ» історія Коростеня (Іскоростеня) пов’язана з ім’ям  княгині Ольги. Скали в міському парку, названі «Купальнею Ольги», за формою дійсно схожі на ванни. У цьому чарівному куточку природи на берегах р.Уж княгиня часто купалася. По всій окрузі колодязі, з яких жінка пила воду, прозвали Ольжині. 

Пам’ятник древлянському князю Малу, який встановлений на кручі над рікою Уж з нагоди 1300-річчя міста. Авторам безперечно вдалося передати в постаті князя Мала строгий і нескорений образ древлянського князя, який втілює в собі кращі риси захисників рідної землі. 

«Червону гірку» – пагорб, де було знайдено одне з чотирьох іскоростенських стародавніх місць. Тут знаходиться Замчище, де за зтвердженнями археологів була резиденція древлянського князя Мала. На цьому місці були знайдені також сліди пожежі і великої битви, яка на думку вчених, найімовірніше сталася під час штурму непокірного Іскоростеня дружинниками княгині Ольги.

 • Екскурсія в Військово-історичний комплекс «Скеля»

Військово-історичний комплекс «Скеля»(бункер «Сталіна») – пам’ять, увічнена в граніті.  Споруда військового комплексу велася в рамках повної секретності. Цей командний пункт був вирубаний в твердих скельних породах і включав в себе столові, кімнати відпочинку, спальні, приміщення для роботи, а також «урядову кімнату». Ця кімната, обставлена ​​шкіряними меблями, була призначена Сталіну Йосипу Віссаріоновичу. До сих пір працює телефонний зв’язок.  В такому бункері можна пережити будь-який збройний конфлікт. Ця екскурсія, без тіні сумніву, вразить і захопить вас своєю таємничістю часів Сталіна. Унікальний цей музей тим, що 20 хвилин вистачить, щоб привести його в бойовий стан!

 • Вечеря. Дегустація знаменитих коростенських смачнющих дерунів!
 • Переїзд в Суми через Київ.

Вартість туру  1360 грн + вх.квитки

У вартість включено: проїзд по маршруту,  супровід гіда-екскурсовода,  страховка.

У вартість не включено: вхідні квитки,  харчування,  покупка сувенірів.

Туроператор залишає за собою право вносити зміни в програму туру без зміни загальної кількості послуг, а також черговість екскурсій.

Связаться с менеджером